BU EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNE DESTEK VERİLMEMEKTEDİR.


Kalıcı Sergi

​Türkiye İş Bankası Müzesi, içinde bulunduğu binanın üç katına yayılmış koleksiyonu ile yıl boyu açıktır. Sabit sergi, binanın üst katındaki birinci salondan başlar. Birbirini takip eden sekiz salon boyunca İş Bankası’nın Cumhuriyet’le yaşıt tarihinin kısa bir özeti kronolojik olarak ziyaretçiye aktarılır. Giriş katta yer alan kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin anlatıldığı salon ile kronolojik gezi son bulur.

Sabit sergi, tarihi bankoların ve 1930-40’lı yılların bankacılığının anlatıldığı giriş kattaki bölümde devam eder. Bu alanda 1934 yılında bina banka şubesi iken çekilen bir film ve bir artırılmış gerçeklik uygulaması bulunmaktadır. Banka personeline ait belge, fotoğraf ve eşyalar ziyaretçiyi geçmişe götürür.

En alt kat ise Müzenin en ilgi çekici alanıdır. Bankalarda çok az yetkili insanın girebildiği ana kasa dairesi ve müşteri kullanımına açık kiralık kasa dairesi, Müzede gezi alanı olarak kurgulanmıştır. Bu iki kasayı bağlayan koridorda ışıklar ve seslerden oluşan hareketli bir enstalasyon bulunmaktadır.

Bu sayfayı paylaşın:

HOBYAR MAH.
BANKACILAR CAD.
NO:2 BAHÇEKAPI
EMİNÖNÜ - İSTANBUL

Telefon +90.212 511 13 31
Faks +90.212 526 77 29
E-Mail info@isbankmuze.com.tr

ZİYARET SAATLERİ

10:00 - 18:00

Pazartesi günleri, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günleri ile 1 Ocak günü hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arası açıktır.