BU EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNE DESTEK VERİLMEMEKTEDİR.


Harçlığım Cebimde

90 dk. Ücretsiz
3. ve 4.sınıflar Perşembe

Niye her istediğimizi alamıyoruz?

Neyi, nereden, nasıl alalım?

Paramın hepsini harcasam mı?

Kumbaram ile ne yapmalıyım?

Sorularının cevabı, Türkiye İş Bankası Müzesi’nde Harçlığım Cebimde atölyesinde!

Atölyede öncelikle eğitmenlerimiz, değer kavramı üzerinde durarak; nesnelerin, hizmetlerin neden bir değerinin olduğunu günlük hayattan yaptığımız alışverişlerden örnekler vererek açıklarlar. Sonrasında istek ve ihtiyaç kavramlarından hareketle gerçekçi, ulaşılabilir, zamana bağlı hedefler koymanın önemi anlatılır ve birlikte bütçe yapılır.

Pratik ve yol gösterici bilgiler, canlandırmalar ve oyunlarla bilinçli bir alışverişin nasıl yapılacağı işlenir. Tüketirken paylaşma, yardımlaşma bilinci, hediye kavramları incelenir. Son kısımda ise ‘gelirin giderden fazla olması gerekir’ prensibinin aşılanması için tasarruf bilincinin ve tasarrufun kullanımı vurgulanır. Tasarruf kavramı içerisinde paylaşma, harcama, biriktirme üzerine söz edilir ve bankaların tasarruf yapmadaki rolü üzerinde durulur.

Atölye sonunda her öğrenciye bir ay boyunca günlük harcamalarını not edebilecekleri bütçe defteri verilir. Öğretmenlerden çocuklara defterlerini doldururken destek olmaları beklenmektedir. Bir ay sonra eğitmenimiz geri bildirim için öğretmen ile iletişime geçecektir.

Bu sayfayı paylaşın:

Rezervasyon Formu (Okul Grupları için)

Okul Adı
Şube Adı
Öğrenci Sayısı
Öğretmen Adı Soyadı
Öğretmen Cep Telefonu
Öğretmen E-Posta Adresi
Not
Güvenlik Kodu

HOBYAR MAH.
BANKACILAR CAD.
NO:2 BAHÇEKAPI
EMİNÖNÜ - İSTANBUL

Telefon +90.212 511 13 31
Faks +90.212 526 77 29
E-Mail info@isbankmuze.com.tr

ZİYARET SAATLERİ

10:00 - 18:00

Pazartesi günleri, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günleri ile 1 Ocak günü hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arası açıktır.