BU EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNE DESTEK VERİLMEMEKTEDİR.


5 - 8 Yaş Atölyeleri

MÜZE HATIRAM  

 75 dk.  Ücretsiz 

5 - 7 Yaş / 23 Ocak 2019 Çarşamba 13:00
                  25 Ocak 2019 Cuma 11:00
                  27 Ocak 2019 Pazar 13:30 
                  29 Ocak 2019 Salı 13:00
                  30 Ocak 2019 Çarşamba 13:00
                  31 Ocak 2019 Perşembe 15:00
                  02 Şubat 2019 Cumartesi 11:00
 
Müzemizin birbirinden eğlenceli bölümlerini eğitmen eşliğinde gezen çocuklar, bankacılık nesnelerini eski-yeni, geçmiş-gelecek ve benzerlik-farklılık kavramları üzerinden inceliyor. Keşfettikleri nesne ve mekânları, bilmece-bulmaca ve çiftini bul oyunuyla pekiştiren çocuklar müze hatıralarıyla atölyeden ayrılıyor. 

SAKAR CADI VİNİ GÖSTERİSİ  

EĞİTMEN: DENİZ SORUKLU EVREN

 45 dk.    Ücretsiz 

5 - 8 Yaş / 20 Ocak 2019 Pazar 14:00 (Kontenjan doldu)
                  23 Ocak 2019 Çarşamba 14:30 (Kontenjan doldu)
                  25 Ocak 2019 Cuma 13:00
                  25 Ocak 2019 Cuma 14:00
                  31 Ocak 2019 Perşembe 14:00
 
Masal anlatıcısı Deniz Soruklu Evren’in hayat verdiği Sakar Cadı Vini, maceralarını masalsı bir dille katılımcılarla paylaşıyor. Atölyede müzik eşliğinde doğaçlamalar ve Vini’nin kitaplarından yola çıkarak dinozor konulu resim yarışması yapılıyor. Sakar Cadı Vini, bu eğlenceli masal anlatımına tüm sevenlerini bekliyor.
 

ESKİDEN YENİYE

 90 dk.   Ücretsiz

7 - 8 Yaş / 22 Ocak 2019 Salı 15:00 
                   26 Ocak 2019 Cumartesi 15:00
                   29 Ocak 2019 Salı 11:00 
 
Eskiden reklamlar nasıl yapılıyordu?
 
Katılımcılar, Müzemizi rehber eşliğinde gezerken bu sorunun cevabını öğreniyor, atölyede sergiden seçilmiş bir reklam çalışmasını kendi fotoğraflarını kullanarak yeniden yorumluyor.

5 KURUŞA 5 HİKAYE  

EĞİTMEN: DENİZ SORUKLU EVREN

 120 dk.   Ücretsiz 
 
5 - 8 Yaş / 20 Ocak 2019 Pazar 11:00
                 31 Ocak 2019 Perşembe 11:00 (Kontenjan doldu)

Tasarruf bilincinin aşılanması, ebeveynle birlikte paylaşım, yaratım süreci ve bilinçlendirme odaklı aile atölyesi Deniz Soruklu Evren tarafından yönetiliyor. Atölyede, tasarrufla ilgili atasözleri kullanılarak, müzik eşliğinde doğaçlama ve heykel çalışması yapılıyor. Cimrilik ve tasarruf üzerine hikâyeler resmediliyor. Her aileye temsili 5 kuruş verilip, bunun üzerine en fazla üç dakikalık bir hikaye, bir skeç ya da bir anlatı bulmaları isteniyor. Atölyenin sonunda hikâyelerin figürlerinden toplu bir tuval çalışması yapılıyor.
 

YARATICI OKUMA ATÖLYESİ - MUTLU SUAYGIRI  

EĞİTMEN: ÇİĞDEM ODABAŞI
 
 60 dk.    Ücretsiz 
 
 5 - 6  Yaş / 24 Ocak 2019 Perşembe 11:00 

Yazar: Richard Edwards, Carol Liddiment
Resimleyen: Carol Liddiment
Çeviren: Sahire Arslan

Bir zamanlar, suaygırı olduğu için hiç mutlu olmayan küçük bir suaygırı varmış.
“Suaygırı olmak istemiyorum. Yo! Yo! Yo!
Zebra ya da bufalo lo lo lo,
Ağaçta şarkı söyleyen maymuuun
Suaygırı yerine maymuuun olsaaam…”
Küçük Suaygırıyla birlikte şarkı söyleyip, tropik ormanlardaki macerasına katılmaya ne dersin?

Çiğdem Odabaşı eğitmenliğindeki bu atölyede bireyin kendini olduğu gibi sevmesi, başkaları ile benzerliklerini ve farklılıklarını anlaması ayrıca bu özelliklerin çeşitliliğini ve güzelliğini fark etmesi amaçlanıyor. Bu farkındalık oyun, doğaçlama, canlandırma, görsel okuma ve kendini resmetme üzerinden kazanılıyor.

YARATICI OKUMA ATÖLYESİ - DEĞNEK ADAM 

EĞİTMEN: ÇİĞDEM ODABAŞI

 60 dk.  Ücretsiz

5 - 6 Yaş / 27 Ocak 2019 Pazar 12:00
 
Yazar: Julia Donaldson
Resimleyen: Axel Scheffler
Çeviren: Nevin Avan Özdemir

“Değnek adam ailesiyle birlikte ormanda mutlu bir yaşam sürüyordu. Bir sabah dışarı çıktı ve başına gelmeyen kalmadı.”
Çiğdem Odabaşı eğitmenliğinde atölyede, Değnek Adam karakteri ile katılımcılar kendi yaşantılarından yola çıkarak, doğa, aile ve sevginin önemini grup eşliğinde oyun ve canlandırmalarla kavrıyor.
  

YARATICI OKUMA ATÖLYESİ - ŞU YARAMAZ TAVŞANLAR

EĞİTMEN: ÇİĞDEM ODABAŞI

 60 dk.  Ücretsiz
  
5 - 6 Yaş / 1 Şubat 2019 Cuma 13:30 
 
Yazan ve Resimleyen: Ciara Flood
Çeviren: Ali Berktay

“Koca Ayı tek başına yaşıyordu. Issız kırların ortasındaki evinde. Yalnızlıktan hiç sıkılmıyordu. Onun sevdiği hayat buydu işte. Bir gün kalabalık bir tavşan ailesinin hemen yanı başına taşındığını görünce asabının ne kadar bozulduğunu tahmin edersin.”

Atölyede katılımcıların arkadaşlığın, paylaşmanın, birlikteliğin ve sevginin önemini fark etmeleri amaçlanıyor. Süreç, katılımcıların başkarakter olan bay ayının duygu ve ihtiyaçlarını bulma üzerinden başlıyor. Bay ayıyı hayata bağlayan tavşanların yaşamına odaklanarak devam ediyor. Şiddetsiz iletişim, drama teknikleri ve oyun ile yapılandırılan atölyede katılımcılar, paylaşmanın ve sevginin önemini kavrıyor.
 

YARATICI OKUMA ATÖLYESİ - UTANGAÇ AYI MONTİ

EĞİTMEN: ÇİĞDEM ODABAŞI

 60 dk.  Ücretsiz

5 - 6 Yaş / 3 Şubat 2019 Pazar 11:00 (Kontenjan doldu)
                  
Yazan ve Resimleyen: Duncan Beedie
Çeviren: Ali Berktay

 “Evvel zaman içinde bir ayı vardı Monti’ydi onun adı.

Gözlerini dikip bakmaya, herkesi seyretmeye bayılırdı. Aslında Ayı Monti kabalık etmek istemiyordu, ama öyle meraklıydı ki kendini tutamıyordu... Ama hiç kimse sürekli üzerine dikilen bakışlardan hoşlanmaz, eh zaten Ayı Monti’nin başı da çok geçmeden derde girdi.
 
Neyse ki patlak gözlü bir kurbağa, Monti’ye doğru yolu gösterecekti!”
 
Çiğdem Odabaşı eğitmenliğindeki atölyede katılımcılar kendi merak duygularından yola çıkarak Monti’nin merak duygusuyla tanışıyor. Merak duygusunun dikkat ve konsantreyle ilişkisini gözlemlerken, drama egzersizleri ve oyunlarla katılımcıların Monti’yle empati kurmaları amaçlanıyor. Atölye, merak duygumuzu nasıl doğru yönlendirebileceğimize ışık tutuyor.
 

YARATICI OKUMA ATÖLYESİ - İYİ YÜREKLİ DEV MEMO

 60 dk.  Ücretsiz 

7 - 8 Yaş / 24 Ocak 2019 Perşembe 12:15
 
Yazan: Julia Donaldson
Resimleyen: Axel Scheffler
Çeviren: Ali Berktay
 
“Memo hep "Keşke kentin en pasaklı devi olmasaydım" derdi. Sonra bir gün devler için giysi satan yeni bir dükkân gördü ve artık iyi giyinmenin zamanı geldi diye düşündü. Güzel pantolonu, güzel gömleği, şeritli kravatı ve gıcır gıcır ayakkabılarıyla Memo tepeden tırnağa değişti. Ama evine dönerken kendisinden yardım bekleyen çeşit çeşit hayvan çıktı yoluna. Memo onlara yardım edeyim derken yeni giysilerinden oldu.”

Çiğdem Odabaşı eğitmenliğindeki atölye, yardımlaşmanın, yaratıcı düşünmenin, bir nesneden farklı tasarımlar yaratmanın, estetik bakış̧ açısı geliştirmenin ve paylaşmanın önemine işaret ediyor. Katılımcılar bu kazanımları yaratıcı düşünme teknikleri, oyun ve parça-bütün ilişkisi kurma gibi tekniklerle pekiştiriyor.
  

YARATICI OKUMA ATÖLYESİ - SHERLOCK HOLLYWOOD’DA: ULUSLARARASI DEDEKTİF KEDİ

 60 dk.  Ücretsiz 

7 - 8 Yaş / 03 Şubat 2019 Pazar 12:15

Yazan ve Resimleyen: Helen Hancocks
Çeviren: Ali Berktay
 

“ŞERLOK & KAYIP BAŞYAPIT’ın ardından Uluslararası Dedektif Kedi Şerlok’un yeni macerası!
Hollywood’daki meşhur Guguk Film Stüdyoları’ndan Altın Guguk heykelleri çalınmıştır ve ödül töreni ertesi gün yapılacaktır! Heykeller mutlaka bulunmalıdır! Bu zorlu görevin altından tabii ki Şerlok’tan başkası kalkamaz. Tatlı diliyle yıldızların ağzından laf almayı, keskin gözleriyle tüm ipuçlarını toplamayı kimse Uluslararası Dedektif Kedi gibi başaramaz. Ama bu kez Şerlok’un çok güzel bir ortağı da var! Heyecan, serüven ve romantizm!”

Çiğdem Odabaşı eğitmenliğindeki atölyede katılımcılar Hollywood’daki meşhur Guguk Film Stüdyoları’ndan çalınan Altın Guguk heykelleri bulmaya çalışıyor. Bir kedi olan Şerlok karakteri ile Hollywood’da maceraya atılan katılımcılar merak, iz sürme, ipucu yakalama ve cevaplar arasında ilişki kurma gibi başlıklardan yola çıkarak atölyede oyun, drama ve yaratıcı düşünme teknikleri ile çözüme ulaşmaya çalışıyor.


YARATICI OKUMA ATÖLYESİ - YARAMAZ EJDERHALAR

 60 dk.  Ücretsiz 

7 - 8 Yaş / 1 Şubat 2019 Cuma 11:00
 
Yazan ve Resimleyen: Debi Gliori
Çeviren: Sevgi Atlıhan
 
“Evren'in çok uzak bir köşesinde ejderhalarla dolu bir gezegen varmış. Verimli toprakları, yabani hayvanlarla dolu ormanları ve güzel gölleri olan gezegende yaşam harikaymış. Ancak bir süre sonra yaramaz ejderhalar işleri karıştırmış. Hayal dünyasında heyecanlı ve eğitici bir gezi...”

Çiğdem Odabaşı eğitmenliğindeki atölyede katılımcılarla doğa, doğanın korunması, geri dönüşüm, farkındalık başlıkları üzerinden yaramaz ejderhalarla empati kurarak insanların neler yapabileceği üzerinden fikir geliştirilirken bir yandan da problem çözme yolları aranıyor.  Şiddetsiz iletişim tekniklerinden yola çıkarak hata kavramının nasıl dönüştürülebileceği üzerinden ihtiyaç ve duygu egzersizleri yapılacak atölyede oyun, drama ve yaratıcı düşünme teknikleri ile yaramaz ejderhalarla iyi bir dünya nasıl olur sorusuna cevaplar aranıyor.

 
 

İlginizi Çekebilir

4 Yaş Atölyeleri

9 - 13 Yaş Atölyeleri 

Bu sayfayı paylaşın:

HOBYAR MAH.
BANKACILAR CAD.
NO:2 BAHÇEKAPI
EMİNÖNÜ - İSTANBUL

Telefon +90.212 511 13 31
Faks +90.212 526 77 29
E-Mail info@isbankmuze.com.tr

ZİYARET SAATLERİ

10:00 - 18:00

Pazartesi günleri, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günleri ile 1 Ocak günü hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arası açıktır.